Městský Hotel Dorinka v Hostinném hodnocení
RENATA GREINER | Městský Hotel Dorinka

Renata Greiner

malířka

rozená Gottwaldová, se narodila a vyrůstala ve Dvoře Králové nad Labem.

GalerieRoku 1968 se po skončení "Pražského jara" ocitla víceméně náhodou v západním Německu v Mohuči, kde se již v necelých 16 letech stala studentkou vysoké umělecké školy se zaměřením na grafiku. Potom pracovala jako samostatná designerka pro ZDF a jiná trickfilmová studia, specializovaná na koncepty a animaci filmu. Ze začátku se jednalo o didaktické filmy a o reklamu, později o náročné třídimenzionální sekvence pro medicínu a pharmaindustrii. Také zakázky na ilustrace se množily.

Od přesídlení do Mnichova se zaměřila ve své práci na volnou tvorbu, spojovala abstraktní postupy s realistickou kresbou, manýrismem a serrealismem. V Mnichově se také provdala za Gottfrieda Greinera, koncertního mistra na violoncello z Bavorského rozhlasu.

Své obrazy tvoří technikou nazvanou airbrush neboli americký retuš v kombinaci se suše malovaným pastelem. Motivy jejích obrazů se orientují na její blízké okolí a její záliby. Tvorba autorky se vyznačuje několika směry - surrealismem, manýrismem a fantastickým realismem ve spojení s grafickou abstrakcí.

V současné době žije střídavě v Mnichově a Nemojově u Dvora Králové nad Labem.

Share |